מאמרים

טיולים מאורגנים בממשל

כמה פעמים מצאתם את עצמכם קוראים בעיתון כותרות זועמות על החופשות של השרים וחברי הכנסת בממשל? כתבות המתארות טיולים מאורגנים בחוץ לארץ, נסיעות מותרות והרגשה כי כספי המיסים שלנו הולכים ומתבזבזים על הנאתם האישית של עובדי הממשל ולא על המטרות והדברים החשובים לנו באמת. רבים יגידו כי הכספים הללו הולכים לחינם וללא כל הצדקה. לעומת זאת, למרות שלעיתים יש אמת בדבר, לרוב מדובר בנסיעות עסקים ועבודה, היוצרים קשרים ויחסים אישיים החשובים לנו לקידום היחסים הבינלאומיים שלנו, כעם ומדינה.

בימינו, העסקים והחברות, בין אם פרטיות ובין אם ציבוריות, הופכות עם הזמן לעסקים בינלאומיים. העולם של ימינו נגיש כמעט לכל אדם בחברה, בין אם זה דרך האינטרנט, שזהו כלי רב עוצמה בתחום התקשורת העולמית ובין אם זה דרך הטלוויזיה, הרדיו, העיתון וכל אמצעי תקשורת אחר המעביר לציבור ידיעות וחדשות מכל העולם. הצורך בהפיכת העסק לבינלאומי חשוב מאין כמותו והנתח העסקי המוצע מעבר לגבולות המדינה, גדול יותר מאי פעם. לכן, נסיעות לחוץ לארץ, הזמנת טיולים מאורגנים במדינות שונות בעולם, וקביעת פגישות מעבר לים, חשובים יותר מאי פעם.

בנוסף, חופשות ויציאה אל טיולים מאורגנים מחוץ למסגרת העבודה, חשובות לא פחות. כל עורכי דין דיני עבודה יאמרו לכם כי נושא החופשות מעוגן בחוק, וכי יש לאפשר מספר לא מבוטל של ימי חופשה בתשלום במהלך השנה. ישנה חשיבות עליונה בלקיחת הפסקות מהעבודה, בטעינת המצברים, ובחזרה אל המשרד עם מצבור מלא באנרגיות חדשות.

המשך מאמר