מוקד עורכי הדין
מוקד עורכי הדין
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רחוב צפירה 19,
  בית פיילוט, קומה 2
  תל אביב 677786

  מידע חשוב נוסף

  העברת כספי ירושה מחו"ל לישראל – כיצד?

  לאחר שאדם נפטר נדרשים בני המשפחה לטפל בכספים ובנכסים שהשאיר אחריו. את חלוקת והעברת הכספים מסדירים בני המשפחה בהתאם לצוואתו של המנוח או לפי חוקי הירושה. 

  העברת כספי ירושה מחו"ל לישראל – כיצד?

  אם השאיר אחריו המנוח צוואה יידרשו בני המשפחה להגיש בקשה לקיומה. אך אם המנוח נפטר ולא הותיר אחריו צוואה יידרשו בני המשפחה להגיש בקשה לצו ירושה.

  תוכן עניינים

  הקושי הטמון בהעברת הכספים

  מהרגע שאושרה בקשת הירושה/הצוואה ניתן לבצע העברה של הכספים ושל הנכסים בהתאם למה שנקבע. אולם, אם אחד מהיורשים מתגורר מחוץ לגבולות הארץ ואינו יכול להסדיר את העברת הכספים דרך חשבונות ישראליים, העברת הכספים עלולה להיות בעייתית.

  מדינת ישראל כמדינה המקבצת גלויות כוללת אזרחים רבים שבני משפחותיהם וקרוביהם גרים מחוץ לגבולותיה. בשל מצב זה לא פעם קורה שאזרחים של מדינות אחרות מחליטים להוריש את כספיהם לתושבי הארץ. במצב דברים זה חשוב להכיר את הבעיות המשפטיות הכרוכות בביצוע העברות כספים בינלאומיות וכן נכסים בעלי ערך רב ממדינה למדינה.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   הבעיה בהעברת כספי הירושה לחשבונות ישראלים או מהם לחשבונות זרים נובעת מקיומו של חוק איסור הלבנת הון וכן בשל קיומן של הגבלות בינלאומיות שמחייבות את הבנקים בישראל ומחוצה לה.

   • חוק איסור הלבנת הון – נועד להתמודד עם כספים בשיעורים גבוהים שמועברים בצורה שאינה חוקית. על רקע זה נדרשים מעבירי או מקבלי הכספים להוכיח את חוקיותם של הכספים המועברים.
   • ההגבלות החלות על הבנקים – ההגבלות הקיימות נותנות לבנקים בישראל ובחו"ל תפקיד של שומרי סף שנדרשים לוודא שהכספים שנכנסים למערכת הבנקאית הם כשרים ולא נגועים באי חוקיות מכל סוג שהוא. מערכת הבנקים מודעת לכך שחריגה מהדרישה האמורה עלולה לחשוף אותה לסנקציות בלתי רצויות ולכן קשה מאוד לבצע העברת כספים מחו"ל לישראל.
   • פטור מתשלום מס על כספי ירושה – להעברת הכספים נלוות גם בעיות מתחום המיסוי, זאת בשל העובדה שהעברת כספי ירושה פוטרת מניכוי מס במקור. דווקא בשל כך נדרשים היורשים להציג את האישורים ולמנוע האשמות שווא על העלמת מס או על קבלת כספים שנגועה באי חוקיות.

   על כן כאשר ישראלי מעוניין לקבל לחשבונו כספים שמקורם בחו"ל הוא יידרש להוכיח שאכן מדובר בכספי ירושה. ההוכחה תיעשה בהצגת אישורים שיעידו על חוקיותה של העברת הכספים. האישורים המחייבים שצריך היורש להציג יינתנו על ידי המחלקה המשפטית של הבנק של היורש, שממנו תבוצע העברת הכספים. קבלת האישור מהווה תנאי בסיס לביצוע ההעברה.

   פנייה לעורך דין

   מלבד פנייה למחלקה המשפטית של הבנק בכדי לקבל את האישורים הנדרשים, שכירת שירותיו של עורך דין המתמחה בירושות וצוואות עשויה לקדם את השגת האישורים ולבצע את פעולת האישור. עורך הדין הבקיא בתחום יוכל לרכז את הנושא כראוי על ידי ליווי בהוצאת האישורים, באופן הגשתם ובדאגה לפרוצדורות הנוספות.

   אנחנו עושים מאמץ לדייק בכל התוכן המופיע באתר הסברה משפטית. יחד עם זאת האמור באתר אינו תחליף לייעוץ משפטי והמסתמך על האמור באתר – עושה כן באחריותו בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף