Hasbara_MainPic הסברה משפטית
Hasbara_MainPic הסברה משפטית
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9974772

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  כך תמחקו את החובות ותפתחו דף חדש בחיים שלכם

  נקלעתם לחובות גדולים ואתם מרגישים אבודים? הנושים רודפים אחריכם? עיקלו לכם את הדירה או את המשכורת? כדאי לכם להכיר את הליך פשיטת רגל. הליך זה יכול להציל את החיים שלכם ולסייע לכם לפתוח דף חדש.

  כך תמחקו את החובות ותפתחו דף חדש בחיים שלכם

  בעידן האשראי של ימינו, אנשים רבים נקלעים לחובות. תרבות הצריכה מעודדת אותנו לצרוך מוצרים ושירותים בהקפה, והחובות מצטברים אט אט. מדובר במדרון חלקלק: קל להיכנס אליו, וקשה לצאת ממנו. ככל שעובר הזמן, הריביות מצטברות, ואתה עלול למצוא את עצמך עם חוב גדול בהרבה מסכום ההלוואה המקורי.

  תוכן עניינים

  גם אם אתה מלא ברצון טוב להחזיר את כל החובות שלך, עד האחרון שבהם, הרבה פעמים זה לא מספיק. הנושים מתדפקים על הדלת, הנכסים והמשכורת שלך מעוקלים, אתה מעוכב יציאה מהארץ, רישיון הנהיגה שלך עלול להיות מוגבל, וסיטואציה זו אינה מאפשרת לך להרוויח כסף ולהוציא את עצמך ממעגל החובות. אתה נידון לחיים של חובות ונושים, ואין לך אור בקצה המנהרה.

  הליך פשיטת רגל – האור בקצה המנהרה

  בדיוק לשם כך המציא המחוקק את הליך פשיטת רגל. הליך זה מהווה פתרון עבור כל הצדדים. במקום שאתה תתבוסס בחובות כל החיים, ובמקום שהנושים ירדפו אחרי הזנב שלך כדי לקבל את כספם, אתם מגיעים להסדר לפיו אתה מחזיר סכום כסף קצוב במשך תקופה מסוימת, ולאחר מכן אתה רשאי לפתוח בחיים חדשים.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   "הליך פשיטת רגל נועד להשיג שתי תכליות: אחת – כינוס נכסי החייב וחלוקתם בדרך השוויונית והיעילה ביותר; השנייה – לאפשר לחייב שנקלע לקשיים כלכליים ואינו מסוגל לפרוע את חובותיו לפתוח "דף חדש" בחייו הכלכליים, על ידי קבלת הפטר מן החובות. בעוד התכלית הראשונה עוסקת באינטרס של הנושים, התכלית השנייה עוסקת בעניינם של החייבים".

   שלם כפי יכולתך

   היתרון המרכזי בהליך פשיטת רגל נעוץ בעובדה שהסדר התשלום אינו תלוי בגובה סכום החוב אלא ביכולתך לשלם אותו. ברגע שאתה עושה את כל מה שאתה יכול בכדי להחזיר את החוב – במסגרת מה שנקבע בבית המשפט – עשית את שלך.

   יצוין כי על פי החוק כיום ישנה הגבלת זמן על משך הליך פשיטת רגל. החוק מגביל את משך הליך פשיטת הרגל לתקופה של עד ארבע וחצי שנים. בעבר, הליך פשיטת הרגל לא היה תחום בזמן, והחייב היה תלוי ועומד מבלי לדעת מתי כל זה ייגמר. אולם כיום הליך פשיטת רגל מוגבל בזמן – מה שמאפשר לחייב להכין את צעדיו לקראת היום בו יוכל לפתוח דף חדש בחייו.

   כך תמחקו את החובות ותפתחו דף חדש בחיים שלכם

   החובות שלך נמחקים לגמרי

   הליך פשיטת רגל מורכב מכמה שלבים, ובסיומם – במידה וההליך מאושר על ידי בית המשפט – בית המשפט מכריז על 'הפטר'. משמעות הכרזת ההפטר היא כי כל החובות שלך נמחקים לגמרי.

   במקרים רבים נמחקים חובות עצומים במסגרת הליך פשיטת הרגל. החייב משלם את מה שהוא יכול, וכל שאר החוב – גם אם מדובר במאות אלפי שקלים, ולעתים במיליוני שקלים – פשוט נמחק. חבל הצלה לחייבים הליך פשיטת רגל הוא בבחינת חבל הצלה לחייבים. במקום שהם יתבוססו כל חייהם בביצה הטובענית של החובות, הם מגיעים להסדר עם הנושים בליווי בית המשפט ומשלמים כפי יכולתם.

   אני מכיר באופן אישי חייבים רבים שהיו כבר על סף ייאוש, שלא לומר – חצו אותו. החובות והנושים סגרו עליהם מכל עבר, והם התייאשו מלמצוא דרך לצאת ממעגל האימה הזה. אולם, בסופו של דבר הם החליטו ללכת על הליך פשיטת רגל, וזה מה שסייע להם לעלות על דרך חדשה ומכובדת ולפתוח דף חדש בחיים שלהם.

   אנחנו עושים מאמץ לדייק בכל התוכן המופיע באתר Hasbara הסברה משפטית. יחד עם זאת האמור באתר אינו תחליף לייעוץ משפטי והמסתמך על האמור באתר – עושה כן באחריותו בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף