Hasbara_MainPic הסברה משפטית
Hasbara_MainPic הסברה משפטית
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9974772

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  צרכנות נכונה בעסקאות תיירות

  מי שמתכנן לנסוע לחו"ל בחופשה בוחר בדרך כלל את היעד ואת חברת הנסיעות על פי המחיר. יחד עם זאת, מומחי תיירות ונסיעות ממליצים על שלל בדיקות אותן כדאי לבצע. 

  צרכנות נכונה בעסקאות תיירות

  בין אם מדובר על עסקאות צרכנות מוזלות הנעשות ברגע האחרון, או על רכישת חבילות תיירות שבועות רבים מראש, תשומת לב לפרטים הקטנים יכולה למנוע עוגמת נפש רבה מהמטיילים ובני המשפחה.

  תוכן עניינים

  במילים אחרות, הצרכנות הנכונה אינה מסתיימת עם רכישת המוצרים בדיוטי פרי או רשימת המתנות. לדברי עמיחי יעקבי, צרכנות היא חלק בלתי נפרד מעסקאות תיירות ולכן כדאי להכיר טיפים ועצות שיקלו על אזרחי ישראל ליהנות מחופשה מושלמת.

  האם ניתן לבטל עסקה של הרגע האחרון?

  תחילה, חשוב לזכור כי חוקי צרכנות מאפשרים ביטול של עסקאות שנרכשו בטלפון או באמצעות האינטרנט, אך הם אינם חלים על עסקאות של "הרגע האחרון". ההגדרה של עסקה מן הסוג הזה תקפה לגבי כל סוגי המוצרים, אך היא רלוונטיות ביותר בתחום התיירות: עסקה של הרגע האחרון היא כל עסקה אשר המועד הנקבע למפותן השירות בעבורה הוא בתוך שבעה ימי עבודה.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   זו הסיבה שמומלץ מאוד לבדוק לפני כל עסקת צרכנות של הרגע האחרון מהם התנאים לביטולה. במילים אחרות, החוק הכללי אותו אתם מכירים ממוצרים אחרים אינו תקף על החופשה שהזמנתם ברגע האחרון ולכן חלה עליכם אחריות לבצע את הבדיקה מראש.

   כל הדרכים לבדוק ולתעד אמינות של עסקאות

   קל יותר לבטל עסקאות צרכנות מתועדות. בנוגע לרכישה של חופשות ומוצרי תיירות בחו"ל, יש להקפיד על תיעוד הפרסום אשר בעקבותיו ביצעתם את העסקה, מועד הפרסום ואת כל הפרטים שנמסרו לכם לגבי בית המלון, מועדי הטיסות וכמובן המחיר.

   זכרו כי תיעוד כזה לא רק יאפשר לכם למצות את הזכויות העומדות לרשותכם, אלא גם יקל עליכם בהשוואה מול הצעות מחיר אחרות. אם מדובר על עסקאות טלפוניות, עדיף להימנע מרכישת מוצרים ברגע בו הנציג מבקש תוספות או חורג מתנאי העסקה כפי שפורסמה באמצעי המדיה השונים.

   כל הבטחה הניתנת לכם בעל פה צריכה להיות מגובה בכתב על גבי ההזמנה עצמה. זכרו כי אף אחד ביעד אליו תגיעו לא מכיר את הנציג, ובמקרים מסוימים אפילו לא את החברה.

   רק חתימת הנציג וחותמת החברה על גבי המסמך יאפשרו לכם לנהל דין ודברים מול האחראיים. בקשו את מספר הטלפון של המלון ביעד והתקשרו בעצמכם על מנת לוודא כי קיימת הזמנה. בנוסף, כדאי מאוד לברר מול חברת התעופה את הרישום לטיסה עליה שילמתם.

   אם קיימת אפשרות להקליט את השיחה עם מוקדי ההזמנות, עשו זאת ואל תתביישו לשאול שאלות אשר עשויות לעזור לכם בהמשך. צרכנות נכונה כרוכה במידה מסוימת של עבודה, אך אין ספק כי היא משתלמת בטווח הקצר והארוך.

   צרכנות נכונה בעסקאות תיירות

   שאלות בנושאי צרכנות, אל תהססו לפנות בפורום צרכנות המקצועי של אתר הפורומים המשפטיים.

   אמצעי ביטחון לחופשה מוצלחת

   ישנם אמצעים העומדים לרשות אזרחים אשר רוצים ליהנות מחופשה מוצלחת. בין היתר, יש לציין את הנושא של ביטוח ביטול טיסה, בריאות וכבודה. כל אחד מסוגי הביטוחים הללו מאפשר לכם מרחב הגנה חשוב, בעיקר לאור העובדה שמדובר על שירותים יחסית זולים.

   נסו להתארגן בקבוצה לפני רכישה של עסקאות תיירות ובדקו אפשרות למיקוח על דמי ביטול בעסקאות לטווח ארוך. זכרו לציין בכתב צרכים מיוחדים או בריאותיים לפני הנסיעה, להעביר זאת אל סוכנות הנסיעות ולתעד כל הבטחה הקשורה אל העניין. באופן כללי, כל חברת נסיעות מעוניינת להגדיל את הרווחים אך הדרך היחידה להבטיח עמידה בהתחייבות היא לבצע תיעוד מסודר ומפורט.

   חופשה נעימה!

   אנחנו עושים מאמץ לדייק בכל התוכן המופיע באתר Hasbara הסברה משפטית. יחד עם זאת האמור באתר אינו תחליף לייעוץ משפטי והמסתמך על האמור באתר – עושה כן באחריותו בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף